Košík   - 0,00 €  

Naposledy pridaná položka

Žiadne produkty

0,00 €

Pokladňa

Vitajte

Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA

Published on 2013-09-11

 • Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA
 • Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA
 • Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA
 • Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA
 • Miloš Dolanský je v MONSTA tíme SLOVAKIA

Úspechy: 

 • 2. miesto WPFG 2013 - BELFAST
 • 5. miesto M SR 2012 kat do 90 kg
 • 3. miesto M SR 2011, 2010 kat. do 85 kg
 • 3. miesto International Austria Cup 2010 kat. do 90 kg
 • 5. miesto GP Pepa Opava 2010 kat. do 90 kg
 • 3. miesto Tatranský pohár 2009 kat. nad 87,5 kg
 • 4. miesto M SR 2007 klasická kulturistika kat. do 175 cm
 • 1. miesto a absolútny víťaz Muscular Storm Cup kondičných kulturistov 2006 kat. do 175 cm
 • 1. miesto GP kondičných kulturistov St. Ľubovňa 2006 kat. do 175 cm
 • 5. miesto GP Slovenska Trnava 2005, 2006 kat. do 75 kg
 • 2. miesto GP kondičných kulturistov St. Ľubovňa 2004, 2005, 2006 kat. do 175 cm
 • 1. miesto GP kondičných kulturistov Košice 2004 kat. do 175 cm


Ahoj Miloš, v prvom rade Ti chceme v mene celého Monsta tímu zagratulovať k tvojmu krásnemu druhému miestu na olympiáde WPFG 2013 (World Police and Fire Games).

Ahojte chalani. Ďakujem veľmi pekne.

Miloš, poprosím Ťa o krátke predstavenie sa, pre našich priaznivcov kulturistiky.

Tak meno opakovať nebudem keďže ste ma predstavili, ľudia ktorí sa tomu to športu venujú aktívne tak snáď už moje meno niekde niekedy započuli J, súťažnej kulturistike sa venujem už od roku 2004, kedy som absolvoval svoju prvú súťaž ako kondičný kulturista v rodnom meste Košice, ktorú sa mi podarilo vyhrať vo svojej kategórii. Ešte pár rokov som súťažil ako kondičný kulturista a potom som prešil do váhovky, kde som sa viac menej pravidelne zúčastňoval pohárových súťaží GP Trnava, Tatranský pohár, VC Starej Ľubovne a iné,  neskôr som si už trúfal aj na Majstrovstvá Slovenska najprv v klasickej kulturistike v roku 2007 kde som skončil na 4. mieste a potom medzi váhovými kulturistami  v rokoch 2010, 2011 na 3. mieste a v roku 2012 na 5. mieste.

Čím Ťa oslovil tento šport, ako si sa k nemu dostal?

S kulturistikou ako takou som začal už na strednej škole, a keďže som v tom čase bol útlejšieho vzrastu a nižšej váhovej kategórie tak som sa z kamarátom rozhodol že trochu zmužnieme a začali sme posilňovať v pivničnej posilňovni. Po pribratí nejakých tých pár kilečiek, sme nabrali odvahu a začali sme chodiť do riadneho fitka. Tam som časom spoznal Igora Kočiša a ten mi vlastne ukázal svet súťažnej kulturistiky.

Čím ma oslovil tento šport, hlavne je to o disciplíne a o prekonávaní samého seba. V podstate v tomto športe mám vždy nový cieľ „zlepšovať sa“ a to ma napĺňa a baví.

Mal si svoj vzor, ktorý bol Tvojou motiváciou keď si začal trénovať?

Mmmmmm, určite sa mi páčili svetový kulturisti doby kedy som rástol, Shawn Ray, Miloš Šarčev a nepochybne legenda kulturistiky Arnold Schwarzeneger. A z našich tak Pavol Jablonický, Jaroslav Horváth, Igor Kočiš a Tomáš Bureš síce ten nie je náš ale predsa.

Ktorú časť svojho tela najradšej precvičuješ?

Hmmmmm asi to bude chrbát a ruky, nemám to nejako špeciálne vymedzené.

Prosím Ťa, skús nám priblížiť, ako prebiehala Tvoja príprava na súťaž. Tréning, strava, relax...

Tak príprava začínala štandardne po objemovej fáze som nabehol na diétu avšak začal som o niečo skôr tak zľahka. Tréningy som upravoval adekvátne času a forme ale išiel som svojím osvedčeným spôsobom 6 dní tréning jeden deň pauza a posledný mesiaca pol  dvojfázovo. Keďže som zamestnaný plus robím trénera a mám kulturistický oddiel (Naytilus Bodybuilding Klub) tak na ten relax moc času nebolo ale bol v rámci možností a času.

Každý  vie, že v dnešnej dobe je ťažké nájsť finančné prostriedky na takúto súťaž hlavne, keď sa koná v zahraničí. Mal si nejakých partnerov, ktorý ti pomohli sa na túto súťaž dostať, uľahčiť ti tu prípravu?

Ako si už spomínal nájsť partnerov v dnešnej dobe je veľmi ťažké, našťastie mne sa to podarilo, pomohol mi kamarát Slavomír Štofa s manželkou Andreou, ktorí sú majiteľmi fitka Naytilus fit studio, kde trénujem, ďalej firma Orto pro plus, môj veľmi dobrý kamarát Vladimír Graban a vy teda Monsta.

Spomínal si, že Ťa sponzoruje značka Monsta, ako si spokojný s jej produktmi. Prečo práve táto značka?

Áno značka Monsta ma v rámci sponzoringu oblieka za čo jej patrí veľká vďaka, čo sa týka produktov som s nimi spokojný sú to kvalitné veci za rozumné ceny.

Kedy a ako si sa prvýkrát stretol so značkou Monsta?

Prvý krát som registroval značku Monsta na nete na ich domovskej stránke, avšak nebolo možné si odtiaľ veci objednať nakoľko tovar do Európy nedovážali, takže keď som zistil že vy robíte s touto značkou bol som veľmi potešený a v podstate hneď som vás aj kontaktoval a po vzájomnej komunikácii a stretnutí sme sa dohodli aj na hlbšej spolupráci a to v rámci sponzoringu.

Aké sú Tvoje ďalšie plány do budúcnosti? Chystáš sa na súťaž MOZOLLANI PRO 2014?

Čo sa týka budúcnosti, momentálne mám krátku pauzu a pomaly začnem asi zrejme objemovku, avšak zatiaľ neuvažujem o štarte na Mozollani Pro 2014, jednak je to pre mňa finančne náročné a zároveň na spomínanú súťaž pripravujem iných chalanov. Zvažujem štart v roku 2014 na WFG v Los Angeles avšak to je ešte  otvorené všetko je to vecou peňazí a zdravia.

Vieme, že okrem súťaženia sa venuješ aj mladým začínajúcim kulturistom, ktorých sám pripravuješ. Ako vlastne sa môže mladý chalan dostať ku kulturistike na súťažnej úrovni. Skús nám predstaviť tvoj športový klub.

Takže športový klub sa volá Naytilus bodybuilding klub a členom sa môže stať každý chalan či dievča, ktoré prejaví záujem venovať sa kulturistike či fitness nielen rekreačne ale súťažne. Samozrejme dohodneme stretnutie, zhodnotíme reálne formu a plány ktoré má a podľa toho si stanovíme reálne ciele, nemám vo zvyku sľubovať zverencom vzdušné zámky. Tento šport je nielen finančne veľmi náročný ale aj po fyzickej stránke si vyžaduje veľkú disciplínu a sebazaprenie a to nedokáže každý. Samozrejme ak nie je plnoletý tak určite je nutný súhlas rodičov a taktiež zaplatenie registračných                                                                                 a členských poplatkov ale to vždy preberiem osobne.

                                                                        Ďakujeme za rozhovor a prajeme Ti veľa úspechov!

                                                                        Aj ja ďakujem a ešte raz veľká vďaka za pomoc a podporu. Nech sa Vám darí.KOMENTY:

No customer comments for the moment.

Add a comment